22.8 C
luni, 29 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportEnergia a dezamagit

Energia a dezamagit

Energia Pandurii Târgu Jiu continua seria insucceselor din campionat si in Cupa României, fiind invinsa in mansa tur de CSM Medgidia cu scorul de 39-31. Sansele de calificare in semifinalele competitiei sunt compromise in conditiile in care mai multi handbalisti gorjeni sunt accidentati. Fara Bichir, Mazilu si Apolzan, ramasi la Târgu Jiu, si cu Ilies in forma slaba, jocul de la Medgidia a fost la discretia gazdelor, care si-au asigurat o diferenta confortabila inca din primele minute. Cu o aparare visatoare a oltenilor, le-a fost simplu gazdelor sa mareasca diferenta la opt goluri la pauza, 20-12. Debutul actului secund a fost catastrofal pentru gorjeni, care s-au vazut condusi la 13 goluri diferenta in minutul 38, 28-15. „Pandurii“ au reusit sa recupereze doar cinci goluri pâna in minutul 60, tabela indicând la final 39-31. Cel mai bun marcator al gorjenilor a fost si de aceasta data Marian Filip, cu 16 reusite, acesta fiind secondat de Ilies, cu patru goluri. Altfel, portarul „pandurilor“, Tudor Radulescu, a fost convocat la o actiune a lotului national de tineret, care va sustine un turneu de pregatire in Bulgaria, in perioada 24-31 martie 2006.