• Au marcat: Orlando, Nadaban, Melnic

Universitatea II: Surdu – Virlan, Mindra, Ignat, Neacsu – Argintaru, Girla, Traistaru, Gingioveanu – Stroescu, G. Ionescu. Antrenor: George Bita. Au mai jucat: Barboianu, Gaman, Anghel, Busu, G. Tudor, Palcau, Puchiu, Firtulescu, Badea, Tresor.

UTA: Groza – Turcusi, D. Miclea, Cosma, Andone – Nadaban, Dumitra, Melnic, Anca – Dogaru, Orlando. Antrenor: Victor Rosca. Au mai jucat: Milnu, Bogosel, Aldea, Angheluta, Sos, Mititi, Georgiu, Negru, Mot, Ţucudean, Ban.

• Arbitri: S. Coltescu – Ad. Popescu, R. Vitan

Aradenii au marcat toate cele trei goluri in prima parte a jocului, care s-a desfasurat in doua reprize a 60 de minute.

Desfasurat pe stadionul „Tineretului“, pe un teren acoperit cu zapada, meciul dintre echipa a doua a Universitatii Craiova si divizionara B UTA Arad nu a fost unul spectaculos, insa a fost un bun prilej pentru cele doua echipe de a-si dovedi aptitudinile in conditii de joc ingreunate. Experienta oaspetilor si-a spus cuvântul, aradenii intrând la cabine cu un avantaj linistitor. A fost 3-0 pentru „Batrâna Doamna“ inca din prima repriza, Orlando, Nadaban si Melnic marcând pentru UTA. Dupa pauza, partida s-a echilibrat, insa ocaziile s-au imputinat, lupta dându-se mai mult la mijlocul terenului. Oaspetii au fragmentat foarte mult jocul prin interventii neregulamentare, obligându-l pe arbitrul Coltescu sa intervina atunci când situatia o impunea. Oaspetii au avut totusi cea mai mare ocazie de gol in mitanul secund, insa bara laterala s-a opus majorarii scorului.

Beldeanu vrea mai multa daruire

De partea cealalta, câteva suturi slabe de la distanta si o ocazie a neinspiratului Tresor au scris istoria unei partide care i-a lasat un gust amar directorului sportiv, Aurica Beldeanu, omul in capul caruia se vor sparge oalele daca echipa nu va evita retrogradarea la finele acestui sezon. „Nu ma deranjeaza scorul, pentru ca a fost un meci de pregatire disputat in conditii de teren greu. Imi pare rau ca am luat goluri din faze fixe. Alta este supararea mea. Le-am cerut jucatorilor daruire, insa unii dintre ei nu au respectat ceea ce le-am cerut eu“, a spus dupa meci Aurica Beldeanu. Altfel, la Craiova s-a aflat ieri si Adrian Ungur, fostul atacant al Universitatii, in prezent antrenor secund al echipei UTA Arad, aflata pe locul 10 (16 puncte) in Seria B3.