12.6 C
sâmbătă, 4 mai, 2024
Știri de ultima orăSport„Ciinii“ au muscat de cinci ori

„Ciinii“ au muscat de cinci ori

In ultimul meci al etapei a 7-a, Dinamo s-a impus categoric in derbiul cu Rapid, surclasindu-i pe giulesteni cu scorul de 5-2. „Ciinii“ au avut o prima repriza de senzatie, in care au marcat de patru ori in poarta nefericitului Coman, prin Grigorie (‘3), Bratu (’32), Plesan (’38) si Zicu (’45), cu toate ca, la 1-0, rapidistii au ratat doua mari sanse de gol. D. Niculae a reusit dupa pauza golul de onoare al oaspetilor (’56), insa Grigorie a punctat pentru 5-1, dupa ce l-a ridiculizat in careu pe un alt fost component al Stiintei, Ionut Rada (’61). Tabela a fost inchisa de Maldaraseanu, cu trei minute inainte de final, care l-a lasat spectator pe Gaev la o lovitura libera din marginea careului.