15.5 C
joi, 2 mai, 2024
Știri de ultima orăSportDivizia C, seria a VI-a, etapa a 2-a

Divizia C, seria a VI-a, etapa a 2-a

EMC Rovinari a cistigat fara emotii, cu scorul de 3-1, restanta cu Inter Petrila, contind pentru prima etapa a seriei C6. In primul minut de joc, gorjenii au deschis scorul prin Negru, care a primit o minge in careul mare dintr-o repunere de la margine, a intors un fundas si a finalizat sec. Echilibrul a fost restabilit de Frigescu, care a deviat o lovitura libera in poarta aparata de Pindaru. Litoiu a rezolvat meciul si punctele cu o „dubla“ in minutele 44, cind a reluat cu capul centrarea lui Stanciu, si 51, cind a profitat de o eroare a defensivei din Petrila si a sutat la coltul lung din interiorul careului. Floroiu, Gugu, Cazacu, Crac si Litoiu s-au jucat cu ocaziile, nereusind sa marcheze nici din pozitie de unu la unu cu portarul advers. EMC Rovinari a acumulat punctaj maxim dupa doua etape si s-a instalat pe podiumul seriei a VI-a.