15.9 C
Știri de ultima orăSportPetrolul a inceput cu hotiile

Petrolul a inceput cu hotiile

In etapa de simbata, Petrolul a jucat acasa cu Poiana Cimpina, echipa antrenata de olteanul Stefan Nanu (foto), „gazarii“ cistigind cu 2-1, ultimul gol fiind inscris in minutul 95! Aflat ieri acasa, in Craiova, Fane Nanu a afirmat: „Sint dezamagit de jaful pe fata care s-a petrecut la Ploiesti. Am inceput bine meciul, i-am dominat de parca jucam la Cimpina, iar in minutul 27 realitatea din teren s-a concretizat si pe tabela de marcaj: 0-1. Petrolistii abia in finalul primei reprize au ajuns la poarta noastra si asta printr-o lovitura libera. Acest rezultat s-a mentinut pina in minutul 80, cu toate ca in repriza a doua arbitrul bucurestean Viorel Sandu a fost pro Petrolul. Iar in finalul partidei si-a dat arama pe fata, cum se zice: gazdele au egalat in minutul 81, apoi au inscris un gol controversat (la limita ofsaidului) in minutul 95! Daca asa vrea Petrolul sa revina in Divizia A, inseamna ca, intr-adevar, e ceva putred in fotbal“.

Universitatea Craiova va intilni echipa antrenorului-jucator Stefan Nanu in etapa a 10-a (22 octombrie), dupa ce in etapa a 9-a oltenii vor disputa, pe „Ion Oblemenco“, derbiul cu Petrolul.