17.3 C
miercuri, 15 mai, 2024
Știri de ultima orăSportCapello face experimente

Capello face experimente

Echipa la care este legitimat atacantul român Adrian Mutu, Juventus Torino, a invins simbata seara, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa Standard Liege, intr-un meci amical disputat la Geneva. Unicul gol al partidei a fost marcat de David Trezeguet, in minutul 11.

La Juventus Torino, Adrian Mutu a jucat in repriza secunda, fiind folosit in atac alaturi de Alessandro del Piero si Marcelo Zalayeta. De altfel, antrenorul Fabio Capello anuntase in preziua meciului ca il va folosi din nou pe Adrian Mutu, alaturi de Alessandro Del Piero si de Marcelo Zalayeta, in atacul echipei sale. „In meciul cu Standard voi utiliza un 4-4-2 in prima repriza si un 4-4-3 in partea a doua a jocului. In formula 4-3-3 vor juca in atac Mutu, Del Piero si Zalayeta, cum s-a intimplat la triunghiularul de la Trieste“, a spus Capello.