15.6 C
vineri, 17 mai, 2024
Știri de ultima orăSport„Minerii“ i-au invins pe „gazari“

„Minerii“ i-au invins pe „gazari“

In cel de-al treilea meci amical pe care l-a sustinut in cantonamentul de la Predeal, Minerul Motru a invins ieri, cu 1-0, echipa Inter Gaz Bucuresti. Singurul gol al acestei partide a fost marcat de atacantul Oprea, in repriza secunda. Antrenorul „minerilor“, Silviu Lung, a spus ca jocul din prima repriza a fost de uzura, insa echipa sa a dominat clar partea a doua a intilnirii, Adi Popescu, Oprea si Volocaru irosind bune oportunitati de gol.

Ca si in precedentele intilniri, Silviu Lung a folosit doua echipe diferite in partida cu Inter Gaz, testind majoritatea fotbalistilor pe care ii are in lot. Nu au putut juca, din cauza accidentarilor, Mieila, Trifu si M. Balica.

Minerul Motru va sustine saptamina viitoare inca doua partide de verificare, la finalul carora Lung va definitiva lotul.