12 C
miercuri, 24 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportEvolutiile „stranierilor“ români

Evolutiile „stranierilor“ români

Olanda. In etapa a 32-a a campionatului Olandei, mijlocasul român Nicolae Mitea a fost doar rezerva in partida pe care echipa sa, Ajax Amsterdam, a cistigat-o pe teren propriu, cu scorul de 4-0, impotriva echipei RKC Waalwijk. Coechipierul sau, portarul Bogdan Lobont, nu a fost inclus in lotul pentru acest meci.

Bulgaria. Eugen Trica, fostul mijlocas al Universitatii Craiova, a fost titular la Litex Loveci in partida pierduta simbata, pe teren propriu, cu scorul de 0-1, in fata formatiei TSKA Sofia, in etapa a 26-a a campionatului Bulgariei. Trica a fost integralist si a primit un cartonas galben in minutul 44.

Elvetia. In runda a 32-a a ligii secunde elvetiene, Cristian Ianu a fost introdus pe teren in minutul 63 al meciului pe care AC Bellinzona l-a cistigat in deplasare, cu 1-0, in fata formatiei Chiasso. Coechipierul sau, Adrian Pit, nu a fost inclus in lot.