10.6 C
marți, 23 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportGanea a revenit pe teren

Ganea a revenit pe teren

Fostul atacant al Universitatii Craiova, Ionel Ganea, care este legitimat la Wolverhampton, a jucat 45 de minute in meciul pe care echipa de rezerve a „lupilor“ l-a pierdut luni, in deplasare, cu scorul de 3-0 (2-0), in fata formatiei similare a clubului Manchester United. Ganea a fost titular si a fost inlocuit la pauza de Fitzpatrick. Ionel Ganea, care are 31 de ani, nu a jucat nici un meci oficial in acest sezon, fiind supus unui program de recuperare, dupa ce, in vara anului 2004, a suferit o ruptura la ligamentele incrucisate de la piciorul drept, in timpul unui meci amical cu Lyn Oslo, disputat in Norvegia. Atacantul român a fost achizitionat de Wolverhampton in ianuarie 2004, de la gruparea turca Bursaspor.