15.1 C
marți, 21 mai, 2024

Repetitie ratata

Intr-un ultim test inaintea debutului returului, Minerul Motru a remizat, 1-1, cu divizionara C Chimia Craiova. Meciul disputat la Isalnita s-a incheiat inainte de expirarea timpului regulamentar, o data cu golul egalizator marcat de „mineri“. Dupa ce Florescu inscrisese din penalti, motrenii au egalat, in minutul 80, prin Oprea, moment in care „chimistii“ au declansat un scandal incheiat cu retragerea de pe teren. Craiovenii au invocat ca in faza golului egalizator mingea parasise terenul de joc.

Partida a fost la discretia jucatorilor lui Pavel Buburuz care au ratat in minutul 10 o lovitura de la 11 metri prin A. Popescu. Minerul Motru nu a putut alinia cel mai bun „unsprezece“, cu care va aborda prima etapa cu Building, unii fotbalistii fiind menajati din cauza unor mici probleme medicale. Capitanul Amzucu a suferit cu o seara inainte un accident de circulatie, masina personala cu care circula lovindu-se de un stilp in preajma orasului Ticleni. Automobilul lui Amzucu a suferit grave avarii, insa jucatorul a scapat fara leziuni serioase, fiind in stare de soc. Acesta este al doilea accident de masina provocat de Amzucu in acest sezon, ambele soldindu-se cu rani usoare pentru fotbalist. Daca Stana si Paul Gheorghe au fost menajati, Balan a revenit pe teren si, in ciuda conditiilor grele de joc, a rezistat pe toata durata partidei.

„Minerii“ au programat miine un antrenament la ora 10.00, dupa care vor primi liber pina luni, la ora 11.00.