24 C
miercuri, 22 mai, 2024
Știri de ultima orăSport„Mineri“ victoriosi

„Mineri“ victoriosi

Minerul Matasari a obtinut al doilea succes al perioadei de pregatire din tot atitea incercari, reusind sa cistige la Severin, in fata divizionarei C Severnav, cu scorul de 1-0, prin golul lui Oprita din minutul 22. In primul amical, matasarenii au invins pe EMC Rovinari, cu 2-1, Oprita si Lacatusu fiind autorii golurilor.

Antrenorul Constantin Trifu a inceput meciul cu urmatorii jucatori: Hirsu – Oprita, Patrascoiu, Iovan,Cojocaru, Paicu, Nicolaescu, Baran, Badoiu, Lacatusu si Canavoiu. Pe parcursul reprizei secunde au mai evoluat Ardeoiu, Bala, Lupsoiu, Barbacioru, Baraitaru, precum si juniorii Teodorescu, Fecioru si Valeriu.

Dupa doua saptamini de antrenamente prin padurile din preajma stadionului din Matasari, jucatorii lui Trifu vor beneficia, se pare, de un stagiu de pregatire centralizata, variantele fiind Baile Herculane sau Tismana. „Avem promisiunea din partea conducerii ca vom beneficia de un cantonament centralizat de opt zile“, a afirmat directorul sportiv Tanasie Ghimis.