19.5 C
joi, 16 mai, 2024
Știri de ultima orăSportEnergoconstructia a cistigat derbiul local cu Senic

Energoconstructia a cistigat derbiul local cu Senic

Ieri dupa-amiaza, in Sala Sporturilor din Valea Vlaicii, formatia de futsal Energoconstructia Craiova a invins concitadina Senic cu 4-2 (2-1). Golurile echipei considerate oaspete au fost realizate de S. Popescu (2) si Florescu (2), jucatori care activeaza si la echipa Chimia Craiova. Pentru Senic au punctat Radut si Dumitrica.

Energo a fost echipa care a dominat jocul si a condus cu 2-0, dar s-a vazut egalata la inceputul reprizei secunde, cele doua goluri care au consfiintit victoria fiind marcate in ultimele cinci minute. Desfasurat intr-o sala plina, jocul a fost intrerupt de citeva incaierari, declansate de ambitiile locale. Antrenorul lui Senic, Vali David, a inceput cu: Rizan – Relea, Nicolae, Madalin si Marin, iar pe parcurs au intrat Radut, Rotaru, Matei si Dumitru. La Energo au evoluat: Guran – Cioboiu, Chiliman, Pantelimon si Girgel, in timpul meciului fiind introdusi si S. Popescu, Apostol, Mitrache si Florescu.