15.5 C
marți, 21 mai, 2024
Știri de ultima orăSport„Bancarii“ sint de neoprit

„Bancarii“ sint de neoprit

In ultimele patru partide din cadrul etapei a opta a Diviziei A, disputate duminica, s-au consemnat doua victorii in deplasare, ambele la limita, 1-0. Daca succesul Nationalului nu mai mira pe nimeni, chiar daca „bancarii“ au obtinut toate cele trei puncte in Trivale, prin golul marcat de Ionut Savu, in minutul 29, izbinda clujenilor este demna de lauda. CFR-ul s-a impus la Constanta, in fata Farului, echipa invincibila pe teren propriu, prin reusita din minutul 22 a lui Anca.

Otelul lui Cirtu a cistigat greu acasa, 1-0, cu nou-promovata „Poli“ Iasi, golul de trei puncte fiind opera lui Craciun (’66), dupa o actiune a lui Augustin Calin.

In fine, „ciinii rosii“ au simtit iar gustul victoriei, impunindu-se, in „Groapa“, in fata Brasovului. Dinamo a revenit de la 0-1, in sase minute, prin golurile oltenilor Niculescu (’53), Grigorie (’56) si Danciulescu (’59-p), oaspetii marcind prin V. Ghindaru (’34).