20.6 C
sâmbătă, 11 mai, 2024
Știri de ultima orăSportSteaua a cistigat in „Groapa“

Steaua a cistigat in „Groapa“

Etapa a 4-a a Diviziei A s-a incheiat duminica seara, cind s-au disputat ultimele trei partide din aceasta runda. In derbiul etapei, Steaua s-a impus cu 1-0 in „Stefan cel Mare“, in fata campioanei Dinamo, golul victoriei trupei lui Zenga fiind reusit de atacantul Andrei Cristea. Introdus pe teren in minutul 83, ex-bacauanul a marcat peste numai un minut, la prima atingere de balon.

Gloria Bistrita a invins la limita, 1-0, pe teren propriu, pe FCM Bacau, dupa un gol superb reusit de Coroian, in minutul 76. Atacantul gazdelor a driblat patru adversari, dupa care a lobat mingea peste portarul Bogdan.

„Poli“ AEK Timisoara a obtinut prima victorie in campionat, invingind acasa, cu 2-1, pe FC Brasov. Banatenii au fost salvati de senegalezul Mansour, care a reusit o dubla de efect, in minutele 46 si 51, golul brasovenilor fiind reusit de Buga (’81-p).