31.7 C
luni, 17 iunie, 2024
Știri de ultima orăSport„Am fost ghinionisti!“

„Am fost ghinionisti!“

Selectionerul Angliei, suedezul Sven-Goran Eriksson, considera ca echipa sa a fost foarte ghinionista dupa ce a pierdut in ultimele minute partida cu Franta.

„Am fost foarte ghinionisti. Tactic, am jucat foarte bine si am avut controlul partidei. Eu credeam ca francezii sint in pana de idei in ultimele zece minute si nici nu au trecut de linia noastra defensiva. Am crezut ca am cistigat. Si apoi sa nu reusesti nici macar egalul este de necrezut. Cred ca am jucat un fotbal de calitate avind in vedere ca am intilnit Franta. Ne-am aparat bine,

ne-am creat ocazii si am fi putut sa conducem cu 2-0. La finalul partidei controlam meciul si Franta nu parea prea periculoasa. Dupa 90 de minute, eram fericiti de evolutia noastra. Am facut ceea ce aveam de facut, dar am avut ghinion. Cred ca Anglia va ajunge in sferturile de finala. Nu cred ca poti avea ghinion ca acesta de doua ori in trei saptamini“, a spus Eriksson.