14 C
joi, 18 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportAdi Mihalcea a marcat pentru Hellas Verona

Adi Mihalcea a marcat pentru Hellas Verona

Italia. Jucatorul roman Adrian Mihalcea a marcat un gol in meciul pe care formatia sa, Hellas Verona, l-a cistigat, simbata, in deplasare, cu scorul de 2-0, in fata formatiei Venezia, in cadrul etapei a 44-a din divizia secunda italiana. Fostul dinamovist a fost rezerva si a intrat pe teren in minutul 68, in locul lui Papa. Mihalcea a inscris in minutul 83 al intilnirii.

Spania. Fostul jucator al formatiei Universitatea Craiova, Gheorghe Craioveanu, a fost titular in meciul pe care echipa sa, Getafe, l-a cistigat pe teren propriu, cu scorul de 2-1, in fata formatiei Numancia, in cadrul etapei a 39-a din Segunda Division. Craioveanu, care a primit un cartonas galben in minutul 32 al partidei, a fost inlocuit, in minutul 89, cu Tena.

La Numancia, jucatorul roman Laurentiu Rosu nu a evoluat, fiind suspendat pentru cumul de cartonase galbene.