11.4 C
luni, 6 mai, 2024
Știri de ultima orăSportMiu a adus victoria „crocodililor“

Miu a adus victoria „crocodililor“

Bursaspor a mai facut un pas important spre salvarea de la retrogradare, reusind sa se intoarca victorioasa din deplasarea de la Sebatspor. „Crocodilii“ s-au impus la limita, 1-0, in fata unei echipe implicata de asemenea in lupta pentru mentinerea in prima liga. Singurul gol al partidei a fost reusit de fostul stelist Iulian Miu, in minutul 79.

Fundasul roman a evoluat pe toata durata meciului, in timp ce coechipierul sau, Cornel Frasineanu, a jucat pina in minutul 75, cind a fost schimbat cu Erol. Cel de-al treilea roman din lotul Bursei, portarul Bogdan Vintila, nu a fost folosit.

Intr-o alta partida din etapa a 30-a a campionatului Turciei, liderul Fenerbahce a terminat la egalitate, 1-1, intilnirea de acasa cu Samsunspor. Golul echipei din Istanbul a fost inscris de Fabio Luciano, in minutul 36, pentru oaspeti punctind Senol Yavas, in minutul 57. La Samsun, ex-dinamovistul Giani Kirita a evoluat pe toata durata meciului.