21.7 C
Știri de ultima orăSportFrasineanu a intrat si a marcat

Frasineanu a intrat si a marcat

Fostul mijlocas al Universitatii Craiova, Cornel Frasineanu, a marcat un gol in meciul cistigat de echipa sa Bursaspor, duminica, in deplasare, cu scorul de 3-0, in fata lui Adanaspor. Dupa o prima parte alba, „crocodilii“ au facut o repriza secunda foarte buna, cind au punctat de trei ori. Dupa ce Okan Yilmaz a deschis scorul (’67), caracaleanul Frasineanu l-a majorat in minutul 78, la 14 minute de la intrarea sa pe teren, in locul lui Groznici. Ultimul gol al lui Bursa a fost marcat de Sertan, in minutul 88.

Dintre romanii care evolueaza la Bursaspor, doar ex-stelistul Iulian Miu s-a aflat in teren pe toata durata meciului, portarul Bogdan Vintila fiind pastrat si de aceasta data pe banca de rezerve.