6.7 C
joi, 18 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportChelsea s-a impus la Bolton

Chelsea s-a impus la Bolton

In asteptarea disputei din sferturile de finala ale Ligii Campionilor, cind va intilni rivala Arsenal (in fata careia a pierdut de fiecare data in acest an), Chelsea Londra continua sa obtina rezultate bune in campionat. Fara internationalul roman Adrian Mutu pe teren, „albastrii“ au invins, simbata, in deplasare, cu scorul de 2-0, pe Bolton Wanderers, intr-un meci din cadrul etapei a 28-a din Premier League. Golurile trupei lui Ranieri au venit in repriza secunda, marcatori Terry ’71 si Duff ’74.

Alte rezultate inregistrate, simbata, in etapa a 28-a a campionatului Angliei: Birmingham City – Leicester City 0-1 (Les Ferdinand ’53), Blackburn Rovers – Arsenal 0-2 (Henry ’53, Pires ’87), Charlton – Middlesbrough 1-0 (Holland ’25), Everton – Portsmouth 1-0 (Rooney ’78), Fulham – Leeds United 2-0 (Davis ’71, Boa Morte ’83).