14.5 C
marți, 30 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportViorel Moldovan a inscris din nou

Viorel Moldovan a inscris din nou

Revenit in iarna la FC Nantes, atacantul roman Viorel Moldovan a marcat la sfirsitul saptaminii trecute al cincilea sau gol in campionat pentru echipa „canarilor“. Duminica, FC Nantes a terminat la egalitate, 1-1, in deplasare cu Olympique Marseille, intr-un meci contind pentru etapa a 25-a a campionatului francez.

Gazdele au deschis scorul in minutul 29 prin ivorianul Didier Drogba, dar Viorel Moldovan a egalat in minutul 41, dupa o faza in care i-a „furat“ mingea lui Christanval si l-a invins pe Barthez dintre doi fundasi. Mentionam ca FC Nantes a evoluat in inferioritate numerica din minutul 35, cind Sylvain Armand a fost eliminat.

In minutul 54, Viorel Moldovan a irosit o buna oportunitate de a marca, iar patru minute mai tirziu a fost inlocuit cu Marama Vahirua.

In clasament continua sa conduca AS Monaco, cu 54 de puncte, care este urmata de Olympique Lyon, cu 50 de puncte, si Paris Saint-Germain, cu 49 de puncte.