23.4 C
duminică, 28 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportPrimul meci ca titular pentru Raducanu

Primul meci ca titular pentru Raducanu

Espanyol Barcelona a reusit duminica a doua victorie consecutiva din campionat, de la venirea lui Claudiu Raducanu. Dupa ce fostul atacant la Stelei adusese, runda trecuta, victoria echipei sale cu Villarreal, in ultimul minut de joc, tehnicianul catalanilor, Luis Fernandez, a inceput partida de acasa cu Real Valladolid, cu atacantul roman printre titulari. Espanyol a reusit si in aceasta etapa a 23-a o evolutie buna, impunindu-se cu 2-0, gratie reusitelor lui Tamudo (’56) si Fredson (’58). Chia daca nu a marcat, Raducanu s-a miscat destul de bine, el fiind inlocuit, in minutul 60, de Fernandez.

Alte rezultate inregistrate in etapa a 23-a a campionatului Spaniei: Albacete – Deportivo 0-2, FC Sevilla – Mallorca 3-0, Athletic Bilbao – Murcia 2-1, Celta Vigo – Villarreal 2-1, Racing Santander – Betis 1-2, Osasuna – Barcelona 1-2, Zaragoza – Sociedad 2-1, Real Madrid – Malaga 2-1, Valencia – Atletico 3-0.