17.8 C
duminică, 28 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportNastase a punctat pentru Palermo

Nastase a punctat pentru Palermo

Etapa a 25-a ligii secunde a campionatului italian a opus doua formatii care au in componenta jucatori romani. La Piacenza, formatia locala a intilnit Palermo, meciul terminindu-se la egalitate, 2-2, ultimul gol al oaspetilor fiind marcat de fundasul roman Vali Nastase, in minutul 81, dintr-o lovitura libera de la 25 de metri.

Scorul l-au deschis gazdele, prin Lucenti (’42), dupa care Toni a reusit sa egaleze sapte minute mai tirziu. Pe final, oaspetii au preluat conducerea prin golul lui Nastase, dar Beghetto a adus un punct Piacenzei, in ultimul minut de joc.

La gazde, Bogdan Patrascu a evoluat in ultimele 27 de minute, intrind in locul lui Colombo, in timp ce Nastase a bifat tot meciul. In clasamentul Seriei B conduce Atalanta Bergamo, cu 46 puncte, urmata de Ternana, 45 de puncte, Palermo, 43 de puncte, Messina si Piacenza, ambele cu 41 de puncte.