11.7 C
marți, 23 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportRomania a invins la scor Namibia

Romania a invins la scor Namibia

Romania – Namibia, ultima partida a „stejarilor“ de la Cupa Mondiala 2003, disputata ieri, s-a terminat cu victoria nationalei noastre, cu scorul de 37-7, informeaza site-ul rugby.ro.

Petrichei a marcat primul eseu al Romaniei, in minutul 3. Tofan a transformat lovitura, pentru 7-0, si tot el a transformat, pentru 13-0, doua lovituri de penalizare. Sirbu a marcat si el un eseu, transformat de Tofan. Scorul a devenit 20-0. Al treilea eseu a venit de la George Chiriac, transformat tot de Tofan; era 27-0. Teodorescu a reusit ultimul eseu al reprizei, dar Tofan a ratat transformarea. La pauza, scorul a fost 32-0 pentru „stejari“. In repriza secunda, Isaacs a marcat un eseu pentru Namibia, transformat de Weesels. Sauan a marcat al cincilea eseu al Romaniei, netransformat de Tofan, si a stabilit scorul final al intilnirii 37-7.