22.8 C
joi, 2 mai, 2024
Știri de ultima orăSportBeşiktaş a remizat cu Istanbulspor

Beşiktaş a remizat cu Istanbulspor

Echipa antrenată de Mircea Lucescu, Beşiktaş, a terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputată simbătă, in deplasare, in compania formaţiei Istanbulspor, in cadrul etapei a VI-a a campionatului Turciei. Golul formaţiei Beşiktaş a fost inscris de Ilhan Mansiz, in minutul 39. Pentru Istanbulspor a marcat Elvir Bolici, in minutul 67.

Fotbalistul roman al echipei Beşiktaş, Daniel Pancu, a evoluat din minutul 62, cind a intrat pe teren in locul lui Ahmed Hassan. Jucătorul roman a fost sancţionat, in minutul 74, cu un cartonaş galben, pentru fault asupra lui Iordanov. In primele şase etape din noul sezon, echipa lui Lucescu a obţinut cinci victorii şi o remiză.

Celelalte rezultate inregistrate, simbătă, in partidele din cadrul etapei a VI-a a campionatului Turciei: Gaziantepspor – Adanaspor 1-0 (A marcat: Hasan Ozer ’29), Genclerbirligi – Konyaspor 4-0 (Au marcat: D. Bariş ’11, M.Ozkan ’28, ’81, Youla ’40), Malatyaspor – Ankaragucu 1-0 (A marcat: A. Birlik ’59-p).

Aseară s-au disputat meciurile Elazigspor – Caykur Rizespor, Denizlispor – Bursaspor, Galatasaray – Fenerbahce şi Diyarbakirspor – Akcaabat Sebatspor.