20.6 C
marți, 14 mai, 2024
Știri de ultima orăSportAdrian Mutu s-a accidentat

Adrian Mutu s-a accidentat

Formatia Chelsea Londra este ingrijorata de starea internationalului roman Adrian Mutu, care a suferit o accidentare la o glezna, informeaza site-ul soccerage.com. „Sarpele cu clopotei“ al antrenorului italian Claudio Ranieri a fost inlocuit la pauza meciului de marti seara, cu formatia Sparta Praga, dupa ce cu citeva minute inainte fusese accidentat de Rastislav Michalik.

Formatia atacantului roman, inlocuit dupa 45 de minute cu Damien Duff, a reusit sa cistige, la limita, 1-0, primul meci din faza grupelor Ligii Campionilor. Tehnicianul echipei engleze Chelsea Londra, Claudio Ranieri, spera ca accidentarea „tricolorului“ sa nu se dovedeasca foarte grava.

Adrian Mutu a avut un debut extraordinar in Premier League, reusind sa inscrie patru goluri in trei meciuri disputate pentru noua trupa de pe „Stamford Bridge“.