15 C
duminică, 16 iunie, 2024
Știri de ultima orăSport„Sarpele cu clopotei“ a muscat din nou

„Sarpele cu clopotei“ a muscat din nou

Atacantul roman Adrian Mutu, supranumit de antrenorul sau, Claudio Ranieri, „sarpele cu clopotei“, a marcat doua goluri in partida pe care echipa sa, Chelsea Londra, a cistigat-o, simbata, pe teren propriu, cu scorul de 4-2 (2-1), in fata formatiei Tottenham, in cadrul etapei a cincea a campionatului Angliei, informeaza site-ul oficial al gruparii engleze. Internationalul roman, caracterizat drept „de neoprit“ de presa engleza, a evoluat tot meciul si a marcat in minutele 37 si 75. Celelalte doua goluri ale formatiei Chelsea au fost inscrise de Lampard (’35) si Hasselbaink (’90). Ambele goluri ale echipei Tottenham au fost marcate de Kanoute, in minutele 25 si 87. Atacantul roman a inscris pina acum patru goluri in Premier League.