Știri de ultima orăSportMutu a inscris din nou pentru Chelsea

Mutu a inscris din nou pentru Chelsea

„Briliantul“ a mai marcat un gol simbata, insa reusita i-a fost anulata
de un asistent miop

Adrian Mutu a marcat un gol in partida pe care echipa sa, Chelsea Londra, a terminat-o la egalitate, scor 2-2, in fata formatiei Blackburn Rovers, simbata, pe teren propriu, in etapa a patra a campionatului Angliei.

Mutu a marcat in minutul 45, cind formatia sa era condusa cu scorul de 1-0, prin reusita lui Cole, din primul minut de joc. Pentru Chelsea a mai inscris Hasselbaink (’63- penalti), cel de-al doilea gol al oaspetilor fiind marcat tot de Cole, in minutul 58. Atacantul roman, care a mai inscris un gol, anulat insa eronat pe motiv de ofsaid, a fost inlocuit in minutul 75 de argentinianul Hernan Crespo.

Celelalte rezultate inregistrate in partidele disputate simbata in etapa a patra a Premier League: Everton – Liverpool 0-3 (Owen ’39, ’52, Kewell ’80), Aston Villa – Leicester 3-1 (Thatcher ‘8-autogol, Angel ’10, ’16 / Izzet ’53), Bolton Wanderers – Charlton 0-0, Middlesbrough – Leeds 2-3 (Nemeth ’60, Juninho ’63 / Sakho ’16, Camara ’77, Viduka ’89), Newcastle – Birmingham 0-1 (Dunn ’61), Tottenham – Fulham 0-3 (Hayles ’23, ’67, Boa Morte ’71), Wolverhampton – Portsmouth 0-0.

Aseara s-au jucat partidele Southampton – Manchester United si Manchester City -Arsenal.