joi, 16 mai, 2024
Știri de ultima orăSportGhioane a inscris pentru Dinamo Kiev

Ghioane a inscris pentru Dinamo Kiev

Razvan Rat a fost titular la Sahtior Donetk

Jucatorul Tiberiu Ghioane a marcat duminica un gol in meciul pe care echipa sa, Dinamo Kiev,

l-a terminat la egalitate, scor 2-2, in deplasare, in fata formatiei Metalurg Zaporoje, in etapa a 6-a a campionatului Ucrainei. Ghioane, care a evoluat tot meciul, a inscris in minutul 14. In presa ucraineana de specialitate, jucatorul roman a primit cea mai mare nota pentru jocul prestat in acest meci.

Fotbalistul Razvan Rat a fost titular in meciul pe care echipa sa, Sahtior Donetk, l-a cistigat pe teren propriu, cu scorul de 3-1, in fata formatiei Volin Lutk. Rat a evoluat toate cele 90 de minute.

Alte rezultate inregistrate in meciurile din etapa a 6-a a campionatului ucrainean: Cernomoret Odessa – Tavria Simferopol 2-0, Arsenal Kiev – Vorskla Poltava 4-0, Krivbas Krivi Rig – Metalurg Donetk 0-0, Borispol – Obolon Kiev 1-0, Karpati Lvov – Zirka Kirovograd 0-0. Clasament: 1. Sahtior Donetk 18 puncte, 2. Dinamo Kiev 13 p, 3. Dnepropetrovsk 12 p (5 jocuri).