22.6 C
duminică, 5 mai, 2024
Știri de ultima orăSportRezervele sint departe de titulari

Rezervele sint departe de titulari

La revenirea din turneul francez, Sorin Cirtu afirma intr-o conferinta de presa ca nu are decit 11 jucatori pe care se poate baza, rezervele fiind departe de ce si-ar dori el sa aiba la Universitatea. In acest sens, cel mai elocvent exemplu a fost jocul-scoala disputat marti seara pe stadionul „Ion Oblemenco“ si incheiat cu scorul de 8-0 pentru titulari. In cele doua reprize, desfasurate pe durata a 40 de minute fiecare, jucatorii considerati rezerve nu si-au contrazis profesorul, fiind simple jaloane in fata titularilor, la care s-au remarcat cele doua achizitii, atacantii Borbely si Njock, care au reusit sase din cele opt goluri. De la rezerve, la capitolul plusuri ar fi de trecut o alta achizitie a Stiintei din aceasta vara, camerunezul Bengondo.