22.8 C
sâmbătă, 15 iunie, 2024
Știri de ultima orăSportPancu a marcat doua goluri intr-un amical

Pancu a marcat doua goluri intr-un amical

Jucatorul roman al echipei Besiktas, Daniel Pancu, a inscris doua goluri in meciul amical cistigat de formatia sa, cu scorul de 7-6, dupa executarea loviturilor de departajare, in fata gruparii Dinamo Zagreb, in semifinalele turneului de pregatire din Elvetia.

Meciul s-a incheiat, dupa 90 de minute, cu scorul de 1-1 (0-0). Pancu a evoluat pe toata durata partidei. Fotbalistul roman a inscris un gol in minutul 81 si a mai transformat o lovitura de la 11 metri. Pentru echipa antrenata de Mircea Lucescu au mai marcat, la loviturile de departajare, Hassan, Kaan Dobra, Gokhan, Hakan si Ismail. Au ratat Di Napoli, Ronaldo Guiaro si Tayfur.

La Dinamo Zagreb, jucatorul roman Dumitru Mitu a evoluat pina in minutul 70, cind a fost schimbat cu Dario Zahora. Pentru echipa croata a inscris, in minutul 58, Strok, care a ratat o lovitura de departajare. Celelalte goluri au fost inscrise de Olici, Sedloski, Mijatovici, Drpici si Zahora. Au mai ratat Mujcin, Agici si Tomici.