21.2 C
miercuri, 1 mai, 2024
Știri de ultima orăSportCeahlaul a pierdut in Finlanda

Ceahlaul a pierdut in Finlanda

In prima mansa a Cupei UEFA Intertoto, Ceahlaul Piatra Neamt a pierdut in deplasare, cu scorul de 1-0, partida sustinuta in compania echipei finalandeze Tampere United. Unicul gol al intilnirii a fost marcat de Sainio, in minutul 26. Partida retur se va disputa duminica, 29 iunie.

Intr-un alt meci din aceasta faza a competitiei, Gloria Bistrita a invins in deplasare, cu 1-0, pe Bangor City (Tara Galilor). Golul a fost marcat in minutul 60 de catre Coroian. Returul se va juca simbata, 28 iunie.

Rezultatele inregistrate in celelalte meciuri din prima mansa a Cupei UEFA Intertoto: Partizani Tirana (Albania) – Maccabi Netanya (Israel) 2-0, Brno (Cehia) – Kotaik (Armenia) 1-0, Gyori Eto (Ungaria) – Ethnikos Achna (Cipru) 1-1, Dubnica (Slovacia) – Olympiakos Nicosia (Cipru) 3-0, Dacia Chisinau (Moldova) – Gi Gotu (Insulele Feroe) 4-1, Sloboda Tuzla (Bosnia) – Ka Akureyri (Islanda) 1-1, Sahtior Soligorsk (Belarus) – Omagh Town (Irlanda de Nord) 1-0, OFK Belgrad (Serbia) – Trans Narva (Estonia) 6-1, Dinaburg (Letonia) – Wil (Elvetia) 1-0, Odra Wodzislaw (Polonia) – Shamrock Rovers Dublin (Irlanda) 1-2, SV Pasching (Austria) – Wit Georgia Tbilisi (Georgia) 1-0, Encamp (Andorra) – Lierse (Belgia) 0-3, Trnava (Slovacia) – Pobeda Prilep (Macedonia) 1-5, Koper (Slovenia) – NK Zagreb (Croatia) 1-0, Zalgiris Vilnius (Lituania) – Oergryte Goeteborg (Suedia) 1-1, Videoton Szekesfehervar (Ungaria) – Marek Dupnita (Bulgaria) 2-2, Sutjeska Niksic (Serbia) – US Luxemburg (Luxemburg) 3-0, Polonia Varsovia (Polonia) – Tobol Kostanai (Kazahstan) 0-3, AC Allianssi (Finlanda) – Hibernians Paola (Malta) 1-0.

Meciurile contind pentru returul primei manse a Cupei UEFA Intertoto se vor disputa pe 28 si pe 29 iunie.