16.7 C
marți, 14 mai, 2024

S-a terminat!

Meciul de la Tirgoviste era poate cel mai important din tot campionatul pentru UFC Electro. Practic, doar o victorie i-ar mai fi pastrat pe olteni in cartile promovarii, pentru ca, in celelalte serii, inclusiv echipele de pe locurile 3 isi aranjeaza cu precizie rezultatele.

Din pacate, nu a fost sa fie. Motivati si de altii, jucatorii de la Alpan au dominat in permanenta meciul si au intrat la vestiar cu 1-0, dupa ce marcasera la jumatatea reprizei. In partea secunda, prin minutul 70, o greseala a lui D. Popescu a fost amendata de gazde si la 2-0 totul s-a naruit pentru UFC Electro.

Iata si formula pe care a utilizat-o ieri Florin Cioroianu: Poenaru – Tilihoi, Tudose, D. Popescu, Dascalu, Mihalache – Vilsan, Rotaru, Preda – Patru, Serban (’46, Stefanescu).