15.9 C
Știri de ultima orăSportUFC Electro - „GP“ Calafat 3-0

UFC Electro – „GP“ Calafat 3-0

Muştruluiţi de antrenorul Florin Cioroianu pentru prestaţia neconcludentă din amicalul precedent, jucătorii divizionarei C UFC Electro Craiova au evoluat mult mai bine simbătă, in partida cu „GP“ Calafat. Nici formaţia oaspete nu a evoluat rău, dar lipsa de experienţă a multora dintre jucătorii de la Dunăre ii trădează exact in situaţiile importante.

La pauză a fost 2-0 pentru gazde, ambele goluri fiind marcate de Pătru, iar in repriza secundă Ştefănescu a stabilit scorul final.

UFC Electro a jucat in următoarea formulă: Poenaru (Rizan, Predincea) – Vilsan (Tilihoi), Buşoi (D. Popescu), Rotaru, Sandu, Dascălu (Mihalache) – Bizu, Luţă, Preda (M. Ionel) – Pătru (Ştefănescu), Fl. Şerban (Dumitrică).