10.6 C
Știri de ultima orăSportFC Extensiv - UFC Electro 1-3

FC Extensiv – UFC Electro 1-3

Deşi veniseră la Govora doar de vineri seară, jucătorii de la UFC Electro au şi disputat simbătă primul amical cu FC Extensiv, echipă care, la rindul ei, a plecat acasă după meci.

Mult mai proaspeţi decit adversarii lor, băieţii lui Cioroianu au avut o repriză secundă foarte bună şi, finalmente, au ciştigat cu 3-1. Toate cele trei goluri ale divizionarei C UFC Electro au fost marcate de Ştefănescu, in timp ce juniorul Niculescu a punctat pentru Extensiv. In privinţa reuşitei lui Niculescu există insă dubii, mulţi dintre cei prezenţi considerind că, după şut, mingea s-a dus de fapt pe lingă poartă.

Oricum, pata de culoare a amicalului a reprezentat-o prestaţia portarului de la Extensiv, Bornescu. Introdus după pauză, el a incasat goluri demne de „Cascadorii risului“ şi, la un moment dat, Neagoe a vrut să-l schimbe cu un jucător de cimp pentru că Stoianov plecase deja la hotel.

FC Extensiv a inceput meciul cu: Stoianov – S. Rădoi, Ciucă, Cimpeanu – Murgan, Săceanu, Mălăele, Scarlat, Danteş – Bucă, Muşat. Pe parcursul reprizei secunde a fost rulat aproape tot lotul.

La rindul său, Cioroianu a folosit cite o formulă de echipă pentru fiecare repriză. El a inceput cu: Poenaru – Vilsan, Buşoi, Rotaru, Sandu, Mihalache – Bizu, Luţă, Preda – Pătru, Fl. Şerban. Din minutul 46 au intrat Rizan (Predincea) – L. Tilihoi, D. Popescu, Tudose, Minoiu, Dascălu – M. Ionel, Palea, Dumitrică – Ştefănescu, Crăciun (S. Popescu).