10.1 C
joi, 16 mai, 2024
Știri de ultima orăSportContra a fost criticat de antrenorul Aragones

Contra a fost criticat de antrenorul Aragones

Antrenorul echipei Atletico Madrid, Luis Aragones, s-a intilnit luni cu fotbalistii care au evoluat titulari in meciul cu Real Madrid, scor 2-2, intre care si fundasul roman Cosmin Contra, pentru a discuta despre greselile comise in aceasta partida. Tehnicianul a discutat pe parcursul a zece minute cu titularii, insa apoi a avut un dialog separat cu fundasul Cosmin Contra, caruia i-a vorbit despre greselile pe care le-a comis in aparare, in meciul cu Real Madrid. De asemenea, Aragones le-a explicat jucatorilor sai cum trebuie sa evolueze atunci cind echipa se afla in superioritate numerica.

Aragones s-a declarat nemultumit de prestatia jucatorilor sai, in ciuda faptului ca acestia au obtinut un punct important in fata echipei Real Madrid. Dupa aceste discutii, Aragones a condus un antrenament in vederea partidei de miercuri cu Recreativo Huelva, din sferturile de finala ale Cupei Spaniei.