16.7 C
miercuri, 8 mai, 2024
Știri de ultima orăSportEliminati de mineri

Eliminati de mineri

FC Extensiv a fost eliminata ieri din Cupa Romaniei, dupa ce a fost invinsa de Minerul Motru, intr-un meci din cadrul fazei a patra a acestei competitii. Pe terenul din Motru, gazdele s-au impus cu 6-4, dupa executarea loviturilor de pedeapsa. Dupa 90 de minute de joc si cele doua reprize de prelungiri, scorul a fost egal, 1-1, prin golurile marcate de P. Gheorghe (’71-p), respectiv Ciuca (’87). La loviturile de departajare, craiovenii Malaele, Buca si Scarlat au inscris, in timp ce Cotora a ratat. Divizionara C din Motru s-a calificat astfel in faza a cincea.

FC Extensiv a evoluat in urmatoarea distributie: Bornescu – Cotora, Ciobanu, Ciuca – Fl. Mihai, Velcovici (’46, Dantes), Murgan (’74, Buca), Saceanu, Malaele – Musat (’61, Cristescu), Scarlat.

Intr-un alt meci din Cupa, Pandurii Tirgu Jiu a cistigat in deplasare, cu 3-0, partida cu Minerul Rovinari, prin golurile marcate de Vintilescu (’15, ’20) si Litoiu (’90).