Știri de ultima orăSportA doua victorie pentru „GP“ Craiova

„GP“ Craiova 1
• A marcat: Coltatu ’44-p.
„GP“ Craiova: Combei – Dita, Radoi, Cita, Corneanu (’85, Carsin) – Aileni (’70, Matei), Zaharia, Coltatu, Iancu – Oprea, Epure (’46, Stere). Antrenor: M. Bicu
• Au arbitrat: M. Ivanescu – A. Gaina, M. Huidu (toti din Bucuresti).

Echipa antrenata de Marian Bicu, „GP“ Craiova (fosta Dunarea Calafat), a inceput in forta noul sezon al Diviziei C. Dupa ce in prima runda a cistigat pe teren propriu, cu 3-1, meciul cu AS Curtea de Arges, trupa lui Bicu a reusit sa se impuna si simbata, cu scorul de 1-0, in meciul din deplasare cu Dunarea Zimnicea.

Partida de la Zimnicea a fost echilibrata, cu ocazii la ambele porti, dar singurii care au reusit sa inscrie au fost oltenii, in minutul 44. Astfel, in penultimul minut de joc al primei reprize, Epure a fost faultat clar in careu de portarul gazdelor, iar arbitrul bucurestean M. Ivanescu a aratat fara ezitare „punctul cu var“, iar penaltiul a fost transformat de Coltatu .