23.4 C
duminică, 28 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportReal Madrid - Dinamo 5-2

Real Madrid – Dinamo 5-2

Dinamo Bucuresti, a pierdut, cu 2-5 (1-1), meciul disputat simbata seara, la Alicante, cu formatia Real Madrid. Dinamo a deschis scorul in minutul 12 prin Grigorie, al doilea gol al „ciinilor rosii“ fiind marcat de Claudiu Niculescu, in minutul 59, care a sutat de 30 de metri in vinclul portii lui Casillas. Golurile spaniolilor au fost inscrise de Raul (’33), Hierro (’55, din penalti), Portillo (’72, ’78) si Savio (’88, din penalti).

Ion Moldovan a inceput meciul cu: Preda – Stoican, Burca, Gh.Popescu, Onut – Grigorie, Danciu, Pirvu, Frasineanu – Danciulescu, Cl. Niculescu. Au mai jucat: Tamas, Fl. Petre, Barcauan, Alexa, Munteanu si Bolohan.

Antrenorul Realului, Vicente del Bosque, a trimis pe teren urmatorii fotbalisti: Casillias – Salgado, Hierro, Helguera, R. Bravo – Cambiasso, Celades, Zidane, McManaman – Raul, Morientes. Au mai evoluat: Pavon, Savio, Solari, Minambres, Guti si Portillo.