12.6 C
joi, 9 mai, 2024
Știri de ultima orăSportCraioveanu a fost titular la Getafe

Craioveanu a fost titular la Getafe

Fostul atacant al Universitatii Craiova, Gica Craioveanu, a fost titular in partida amicala pe care echipa sa, Getafe, a pierdut-o pe teren propriu, cu scorul de 1-4 (1-1), in fata formatiei Rayo Vallecano. Craioveanu a fost inlocuit, in minutul 80, cu Borja. Golul gazdelor a fost marcat de Estevez, in minutul 43, in timp ce pentru invingatori au inscris Bolici (’39), Marques (’46), Michel II (’84, ’90). Echipa Villarreal, fara mijlocasul roman Constantin Gilca, care este convocat la nationala, a invins in deplasare, cu scorul de 3-1 (3-0), formatia Novelda, intr-un meci amical. Golurile invingatorilor au fost marcate de Aranda (‘7), Guayre (’19) si Palermo (’45), in timp ce pentru gazde a inscris Pena, in minutul 90.