20.6 C
Știri de ultima orăSportDus rece inaintea vacantei

Dus rece inaintea vacantei

Daca in tur pierdusera cu 4-0 meciul sustinut in deplasare, cu Industria Sirmei Cimpia Turzii, fotbalistii de la Pandurii au comis in etapa cu numarul 28 o isprava asemanatoare. Doar cu… 5-0 a reusit sa cistige echipa de pe locul 14, Olimpia Satu Mare, una dintre formatiile care se lupta acum pe final de campionat cu iminenta retrogradare. Antrenorul Emil Sandoi a spus ca nu-si explica ce s-a intimplat la acest joc in care echipa sa a primit cam tot atitea goluri cite a luat in cele 12 etape trecute din retur. Proportia scorului este cu atit mai inexplicabila cu cit Pandurii a avut o evolutie buna in ultimele sapte etape, cind nu a suferit nici o infringere. Trei dintre cele cinci reusite ale gazdelor i-au apartinut lui Bozdog, care a marcat doua goluri din penalti in minutele 8 si 57 si a mai inscris si in minutul 82. Celelalte doua goluri au fost reusite de Condor (’73) si Fabian (’85). Chiar si infrinti cu acest scor, Pandurii ramin pe locul cinci in clasamentul seriei, iar simbata urmeaza sa joace, pe teren propriu, cu International Pitesti.