12.6 C
Știri de ultima orăSport„Militarii“ si-au imbunatatit golaverajul

„Militarii“ si-au imbunatatit golaverajul

la un capat la altul si nu au fost pusi in dificultate decit o singura data, in minutul trei, cind State a patruns in careu si, din pozitie favorabila, a sutat putin pe linga poarta. Patru minute mai tirziu, Turcila a deschis scorul, atacantul oltean fructificind cu un lob peste portarul Popescu o pasa trimisa in adincime. Rezultatul prime reprize, 2-0, a fost stabilit de cel mai bun jucator al meciului de simbata, Raicea (’33), cu un sut plasat din interiorul careului mare.

Dupa pauza, oltenii s-au dezlantuit si au mai inscris inca patru goluri. In minutul 53, Surcel a majorat scorul la 3-0 cu un sut din voleu de la 16 metri, Jianu a marcat in minutul 62, din penalti, si in minutul 77, dintr-o „foarfeca“ laterala, iar Surcel a „inchis“ tabela la 6-0 (’83), fructificind o centrare de pe stinga a lui Raicea.