22.8 C
duminică, 16 iunie, 2024
Știri de ultima orăSportUniversitatea a intunecat „Regia“

Universitatea a intunecat „Regia“

Intilnirea de ieri nu a fost o simpla sueta studenteasca, ci un meci aprig, de mare angajament, cu un inceput neasteptat. In minutul sase, Universitatea conducea cu 2-0, dar trupa lui Andone nu s-a predat. Mazilu a redus din scor peste sapte minute, apoi Sportului i s-a anulat un gol, inscris de T. Balan, in minutul 26. Si a doua repriza s-a jucat fara menajamente si a avut un final tensionat. S-au inscris inca doua goluri, dar meciul s-a incheiat cu victoria Universitatii, „gasca nebuna“ din „Regie“ ratind egalarea si terminind partida in genunchi, in doar opt oameni pe teren.

Vulcanicul antrenor Andone a fost din nou nemultumit de arbitraj, trei jucatori de-ai sai vazind rosu din partea arbitrului Helesteanu. Craiovenii au evoluat asa cum a anticipat Florin Marin inainte de meci, adica pragmatic. Oltenii lui Netoiu, reveniti aseara direct in cantonament, vor juca simbata in Banie in compania Astrei. Internationalul Gica Popescu i-a vizitat ieri, impreuna cu Gigi Netoiu, pe jucatorii Universitatii, la hotelul Lebada din Capitala.