10.3 C
Știri de ultima orăSportDinamo joaca finala Cupei

Dinamo joaca finala Cupei

Formatia Dinamo a cistigat ieri cu scorul de 3-1 (0-1) partida cu Steaua, intr-un meci contind pentru mansa secunda a semifinalelor Cupei Romaniei. Steaua a dominat prima parte a intilnirii disputate pe stadionul „Dinamo“, reusind sa deschida scorul in minutul 13, prin atacantul Claudiu Raducanu, care a reluat mingea in plasa, in urma unei pase a lui Neaga. Pina la pauza, Steaua a irosit inca trei-patru ocazii de a marca. In repriza secunda, gazdele, conduse de pe margine de Cornel Dinu si de Ion Marin, au controlat jocul si au punctat de trei ori, prin Cl. Niculescu (’47), Cl. Dragan (’60) si V. Munteanu (’82). In prima mansa, Dinamo a cistigat cu 1-0. Cu scorul general de 4-1, „ciinii rosii“ au obtinut calificarea in finala Cupei Romaniei.

Cealalta semifinala, Rapid – Astra Ploiesti, s-a disputat aseara tirziu. In mansa tur, rezultatul a fost egal, 2-2.