14.8 C
duminică, 12 mai, 2024
Știri de ultima orăSportPandurii joaca mai bine in deplasare

Pandurii joaca mai bine in deplasare

Dupa ce in etapa precedenta reusise un rezultat de egalitate pe teren propriu, in fata uneia dintre candidatele la retrogradare, ASA Tirgu Mures, echipa Pandurii Tirgu Jiu a remizat de aceasta data in deplasare, cu ocupanta locului doi in clasament. FC Baia Mare ar fi putut chiar pierde locul secund daca Extensiv nu ar fi obtinut o remiza pe propriul teren. Scorul de 1-1 inregistrat de Pandurii la Baia Mare demonstreaza inca o data ca elevii lui Emil Sandoi se mobilizeaza mult mai bine in deplasare. „A fost un joc echilibrat si am primit un gol nemeritat. Cred ca daca aveam mai mult curaj puteam chiar sa obtinem victoria“, a spus Emil Sandoi. In partida de la Baia Mare, fotbalistii gorjeni au inregistrat cel de-al noualea egal al sezonului, raminind campioni la acest capitol in Divizia B (performanta este egalata doar de FC National, in Divizia A). Campion la capitolul cele mai multe goluri marcate in acest sezon ramine si atacantul Adi Popescu, care a reusit sa inscrie in minutul 60 golul egalarii. Sandoi are in continuare destule indisponibilitati in lot, iar pe lista absentilor pentru meciul din etapa viitoare, cu CSM Resita, adaugindu-se acum si numele lui Cristi Popescu. Acesta a primit un cartonas rosu in minutul 89 pentru doua cartonase galbene primite in acelasi joc.