10 C
joi, 18 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportTrei meciuri cu „goluri de aur“

Trei meciuri cu „goluri de aur“

Miercuri s-au disputat trei din cele patru partide contind pentru sferturile de finala ale fazei judetene a Cupei Romaniei la fotbal. De remarcat ca, in aceste meciuri, echipele invingatoare s-au impus in prelungiri, prin „golul de aur“. Iata rezultatele inregistrate: Vinatorul Desa – Portul Bechet 1-0, Amaradia Melinesti – Autobuzul 2-3, Juventus Craiova – Viitorul Cosoveni 3-4. Acest ultim meci a fost cel mai dramatic. In minutul 85, Juventus conducea cu 3-0, dar in cinci minute echipa din Cosoveni a reusit sa egaleze, iar in prelungiri sa marcheze golul victoriei. Ultimul meci s-a disputat aseara, in Lunca Jiului, intre Cavalerii Fluierului si Scoala „Gica Popescu“, iar rezultatul nu ne-a parvenit pina la inchiderea editiei.