17.9 C
sâmbătă, 11 mai, 2024
Știri de ultima orăSportRapid a remizat cu Astra

Rapid a remizat cu Astra

In ultimul meci al etapei a 20-a a Diviziei A, Rapid Bucuresti a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-1), partida cu Astra Ploiesti, care s-a disputat duminica seara, pe stadionul „Giulesti“. Oaspetii au deschis scorul in minutul 14, prin Aurel Dumitru, iar rapidistii a egalat in minutul 77, prin Robert Ilyes. In ultimele minute de joc, Cornel Mihart (Astra) a fost eliminat de pe teren dupa ce a primit al doilea cartonas galben.

In urma acestui rezultat, Rapid isi pastreaza pozitia a doua in clasament, cu 36 de puncte (+7 la „adevar“), in timp ce Astra ocupa locul 13, cu 22 de puncte (-8 la „adevar“). Mentionam ca Rapid a fost penalizata cu un punct dupa ce s-a retras de pe teren in partida cu FC Brasov, din etapa a 13-a a Diviziei A.