15.9 C
joi, 16 mai, 2024
Știri de ultima orăSport„Am avut parte si de sansa“

„Am avut parte si de sansa“

La sfirsitul meciului de la Bistrita, antrenorul Universitatii, Florin Marin, a spus: „Important pentru noi este rezultatul final al meciului, faptul ca Universitatea a reusit sa obtina prima victorie pe terenul Gloriei Bistrita. Trebuie sa recunosc ca am avut parte si de sansa in acest meci inaugural al returului, dar sansa face parte uneori din joc. Am inceput bine partida si, in minutul 24, tabela de scor era deja 2-0 pentru Universitatea, reflectind superioritatea noastra din prima parte a reprizei intii. Pina la sfirsitul meciului, am avut – cum spuneam – parte si de sansa, gazdele nereusind decit sa reduca din handicap. Este foarte importanta aceasta victorie pentru moralul echipei, dar si pentru realizarea obiectivului. Dedicam aceasta victorie memoriei lui Cristi Neamtu. Speram sa facem un meci bun si in amicalul de luni (astazi – n.r.), cu puternica echipa Dinamo Kiev. Nu stiu ca vreun jucator al Universitatii sa ramina in Ucraina pentru eventuale probe de joc – asa cum ma intrebati si asa cum s-a mai scris si in ziare“.