34 C
Craiova
luni, 15 august, 2022
Știri de ultima orăLocalDoljIncidența Covid: Doljul a scăzut sub 6 la mie

Incidența Covid: Doljul a scăzut sub 6 la mie

Județul Dolj a scăzut miercuri sub pragul de 6 infectări la mia de locuitori în ultimele două săptămâni, consolidându-se tendința descrescătoare din ultimele zile. Și Craiova urmează panta descendentă, cu 7,55 la mie, iar localitățile cu incidența peste 10 sunt din ce în ce mai puține, de la o zi la alta.

Incidența pe localități – 03.11.2021
JUDETLOCALITATEPOPULATIE DEPABDCAZURI CONFIRMATE IN ULTIMELE 14 ZILEINCIDENTA LA 1000 LOCUITORI
DOLJGALICIUICA13541813,29
DOLJBULZEŞTI12431512,07
DOLJCÂRCEA31203611,54
DOLJGRECEŞTI15131711,24
DOLJGIURGIŢA28533110,87
DOLJMALU MARE6611659,83
DOLJMAGLAVIT4506439,54
DOLJŞIMNICU DE SUS5536519,21
DOLJALMĂJ1773169,02
DOLJAFUMAŢI2445229
DOLJDRĂNIC2250198,44
DOLJIŞALNIŢA4222358,29
DOLJGOGOŞU49148,15
DOLJPERIŞOR1616138,04
DOLJURZICUŢA3013247,97
DOLJORAŞ DĂBULENI11364907,92
DOLJGIUBEGA2040167,84
DOLJMUNICIPIUL CRAIOVA29892322577,55
DOLJVÂRVORU DE JOS2403187,49
DOLJBRALOŞTIŢA3733277,23
DOLJMURGAŞI2258167,09
DOLJPREDEŞTI2042146,86
DOLJTESLUI2089146,7
DOLJMUNICIPIUL CALAFAT173981166,67
DOLJPODARI6976466,59
DOLJGHERCEŞTI1837126,53
DOLJBRĂDEŞTI4547286,16
DOLJCASTRANOVA3094196,14
DOLJMĂCEŞU DE SUS114876,1
DOLJMĂCEŞU DE JOS122375,72
DOLJCIUPERCENII NOI5096295,69
DOLJAMĂRĂŞTII DE SUS158695,67
DOLJCOŢOFENII DIN FAŢĂ2119125,66
DOLJMUNICIPIUL BĂILEŞTI190711085,66
DOLJCERNĂTEŞTI161595,57
DOLJCETATE5214295,56
DOLJRAST3637205,5
DOLJCELARU4226235,44
DOLJPLENIŢA4340235,3
DOLJSEACA DE CÂMP171595,25
DOLJPIELEŞTI4221225,21
DOLJGOICEA2342125,12
DOLJLEU4356225,05
DOLJORODEL2384125,03
DOLJCOŢOFENII DIN DOS2244114,9
DOLJORAŞ FILIAŞI18102874,81
DOLJARGETOAIA4603224,78
DOLJDANEŢI5455264,77
DOLJBÂRCA4094194,64
DOLJDOBREŞTI2235104,47
DOLJCARAULA2471114,45
DOLJBRABOVA113654,4
DOLJNEGOI2407104,15
DOLJDOBROTEŞTI152063,95
DOLJGOIEŞTI3059123,92
DOLJVALEA STANCIULUI5198203,85
DOLJSĂLCUŢA208683,84
DOLJCALOPĂR3921153,83
DOLJPOIANA MARE10249393,81
DOLJDIOŞTI2756103,63
DOLJMOŢĂŢEI6679243,59
DOLJMISCHII169663,54
DOLJORAŞ ŞEGARCEA7952283,52
DOLJBRATOVOEŞTI3197113,44
DOLJFĂRCAŞ207773,37
DOLJOSTROVENI4796163,34
DOLJBUCOVĂŢ4219143,32
DOLJBOTOŞEŞTI-PAIA60523,31
DOLJBREASTA4343143,22
DOLJROBĂNEŞTI219173,19
DOLJROJIŞTE251883,18
DOLJŢUGLUI293693,07
DOLJCÂRNA132343,02
DOLJDRĂGOTEŞTI200263
DOLJAMĂRĂŞTII DE JOS5361162,98
DOLJCARPEN210062,86
DOLJGIGHERA280182,86
DOLJGHINDENI180652,77
DOLJÎNTORSURA145042,76
DOLJMELINEŞTI3772102,65
DOLJTEASC303382,64
DOLJBISTREŢ4186112,63
DOLJSADOVA8893232,59
DOLJTERPEZIŢA157642,54
DOLJDESA4836122,48
DOLJSOPOT165242,42
DOLJCOŞOVENI332782,4
DOLJUNIREA364782,19
DOLJCIOROIAŞI139432,15
DOLJIZVOARE144132,08
DOLJMÂRŞANI425181,88
DOLJPISCU VECHI269551,86
DOLJCĂLĂRAŞI5403101,85
DOLJVELA175631,71
DOLJVERBIŢA121921,64
DOLJAPELE VII194431,54
DOLJRADOVAN130921,53
DOLJGHIDICI246031,22
DOLJVÂRTOP168621,19
DOLJORAŞ BECHET450551,11
DOLJGALICEA MARE394641,01
DOLJSECU101210,99
DOLJSCĂEŞTI209020,96
DOLJLIPOVU334130,9
DOLJTĂLPAŞ118510,84
DOLJPLEŞOI122910,81
DOLJGÂNGIOVA256020,78
DOLJCERĂT448930,67
DOLJCATANE214800
DOLJSEACA DE PĂDURE83500
DOLJSILIŞTEA CRUCII140500
INCIDENTA PE JUDET 68635640955,97

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI GdS