4.3 C
Craiova
duminică, 5 decembrie, 2021
Știri de ultima orăLocalDoljIncidența în Dolj. 3180 cazuri confirmate în Craiova în ultimele 2 săptămâni

Incidența în Dolj. 3180 cazuri confirmate în Craiova în ultimele 2 săptămâni

Incidența Covid în județul Dolj continuă să scadă treptat și ajunge miercuri, 20 octombrie, la 7,20 cazuri la mia de locuitori.

Craiova are o incidență de 10,64 la mie, cu 3180 de cazuri noi înregistrate în ultimele 14 zile, în timp ce în Malu Mare și Almăj rata de infectare rămâne cea mai ridicată, cu peste 14 infectări la mia de locuitori.


Incidența pe localități – 20.10.2021
JUDETLOCALITATEPOPULATIE DEPABDCAZURI CONFIRMATE IN ULTIMELE 14 ZILEINCIDENTA LA 1000 LOCUITORI
DOLJMALU MARE66039914,99
DOLJALMĂJ17722514,11
DOLJCOŢOFENII DIN FAŢĂ21182913,69
DOLJGRECEŞTI15211811,83
DOLJCÂRCEA31153511,24
DOLJMUNICIPIUL CRAIOVA298838318010,64
DOLJŞIMNICU DE SUS55375610,11
DOLJIŞALNIŢA4213419,73
DOLJBRĂDEŞTI4551429,23
DOLJVÂRVORU DE JOS2403208,32
DOLJCERNĂTEŞTI1615138,05
DOLJCIOROIAŞI1398117,87
DOLJCOŞOVENI3324257,52
DOLJPIELEŞTI4213317,36
DOLJBUCOVĂŢ4219317,35
DOLJORAŞ FILIAŞI181081317,23
DOLJBRATOVOEŞTI3201237,19
DOLJMUNICIPIUL CALAFAT174071257,18
DOLJDRĂNIC2251167,11
DOLJMURGAŞI2263167,07
DOLJMUNICIPIUL BĂILEŞTI190851316,86
DOLJARGETOAIA4608316,73
DOLJGIURGIŢA2853196,66
DOLJBULZEŞTI124486,43
DOLJPREDEŞTI2046136,35
DOLJTEASC3033196,26
DOLJPERIŞOR1616106,19
DOLJCOŢOFENII DIN DOS2244135,79
DOLJGOIEŞTI3057175,56
DOLJIZVOARE144185,55
DOLJSOPOT164995,46
DOLJDOBROTEŞTI152285,26
DOLJOSTROVENI4800255,21
DOLJGHINDENI180794,98
DOLJLEU4355214,82
DOLJPODARI6976334,73
DOLJMISCHII169884,71
DOLJMAGLAVIT4515214,65
DOLJMELINEŞTI3776174,5
DOLJBRABOVA113554,41
DOLJGIUBEGA203994,41
DOLJCALOPĂR3919174,34
DOLJCASTRANOVA3088134,21
DOLJORAŞ DĂBULENI11370474,13
DOLJGALICEA MARE3946164,05
DOLJRAST3637143,85
DOLJDANEŢI5463213,84
DOLJPOIANA MARE10272393,8
DOLJBRALOŞTIŢA3735143,75
DOLJŢUGLUI2935113,75
DOLJAFUMAŢI244293,69
DOLJORAŞ ŞEGARCEA7958283,52
DOLJSCĂEŞTI209173,35
DOLJCĂLĂRAŞI5409183,33
DOLJCELARU4237143,3
DOLJMĂCEŞU DE JOS122443,27
DOLJCARAULA247183,24
DOLJBREASTA4346143,22
DOLJAMĂRĂŞTII DE SUS158753,15
DOLJMOŢĂŢEI6683213,14
DOLJAPELE VII194463,09
DOLJDRĂGOTEŞTI200363
DOLJCIUPERCENII NOI5099152,94
DOLJDIOŞTI275482,9
DOLJCARPEN210062,86
DOLJGHERCEŞTI183852,72
DOLJVALEA STANCIULUI5201142,69
DOLJMĂCEŞU DE SUS114832,61
DOLJPISCU VECHI269472,6
DOLJGOICEA234862,56
DOLJPLENIŢA4337112,54
DOLJPLEŞOI123332,43
DOLJROBĂNEŞTI219552,28
DOLJNEGOI240952,08
DOLJÎNTORSURA145032,07
DOLJBÂRCA409781,95
DOLJCETATE5212101,92
DOLJTESLUI208841,92
DOLJTERPEZIŢA157931,9
DOLJAMĂRĂŞTII DE JOS5363101,86
DOLJSEACA DE CÂMP171231,75
DOLJORODEL238641,68
DOLJUNIREA364761,65
DOLJVERBIŢA121821,64
DOLJGHIDICI245941,63
DOLJSADOVA8900141,57
DOLJGÂNGIOVA255841,56
DOLJCÂRNA132521,51
DOLJFĂRCAŞ207631,45
DOLJGIGHERA280141,43
DOLJDOBREŞTI223831,34
DOLJURZICUŢA301541,33
DOLJROJIŞTE252031,19
DOLJVÂRTOP168721,19
DOLJMÂRŞANI425851,17
DOLJVELA175621,14
DOLJBISTREŢ418640,96
DOLJSĂLCUŢA208420,96
DOLJLIPOVU334230,9
DOLJORAŞ BECHET451040,89
DOLJGALICIUICA135410,74
DOLJSILIŞTEA CRUCII140510,71
DOLJCERĂT448630,67
DOLJCATANE214910,47
DOLJDESA483520,41
DOLJBOTOŞEŞTI-PAIA60500
DOLJGOGOŞU49200
DOLJRADOVAN130200
DOLJSEACA DE PĂDURE83700
DOLJSECU100900
DOLJTĂLPAŞ118700
INCIDENTA PE JUDET 68641349457,20

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI DE ULTIMA ORĂ

Ne cam luăm gândul de la locul 2! Handbaliştii...

Echipa masculină de handbal a Craiovei îşi cam poate...

ȘTIRI GdS