11.6 C
Craiova
miercuri, 1 decembrie, 2021
Știri de ultima orăLocalDoljRata de infectare din Craiova, tot peste pragul de 11 la mia de locuitori

Rata de infectare din Craiova, tot peste pragul de 11 la mia de locuitori

Craiova se află tot peste pragul de 11 la mie, iar Almăj ocupă primul loc în topul infectărilor, cu 15,24 cazuri la mia de locuitori în ultimele 14 zile. Trendul crescător este semnul că valul infectărilor încă nu a atins platoul care ar putea da speranţe că numărul cazurilor ar începe să scadă în următoarea perioadă.

UDETLOCALITATEPOPULATIE DEPABDCAZURI CONFIRMATE IN ULTIMELE 14 ZILEINCIDENTA LA 1000 LOCUTORI
DOLJALMĂJ17722715,24
DOLJMALU MARE65949113,8
DOLJMUNICIPIUL CRAIOVA298742342711,47
DOLJCOŢOFENII DIN FAŢĂ21212411,32
DOLJCÂRCEA31113511,25
DOLJTESLUI20892110,05
DOLJŞIMNICU DE SUS5541509,02
DOLJVÂRVORU DE JOS2412218,71
DOLJBRĂDEŞTI4551398,57
DOLJCERNĂTEŞTI1618138,03
DOLJBUCOVĂŢ4222337,82
DOLJGHINDENI1807147,75
DOLJMUNICIPIUL BĂILEŞTI190991467,64
DOLJPIELEŞTI4216317,35
DOLJMUNICIPIUL CALAFAT174161267,23
DOLJCOŢOFENII DIN DOS2244167,13
DOLJDRĂNIC2249167,11
DOLJMISCHII1699127,06
DOLJORAŞ FILIAŞI181091266,96
DOLJTEASC3032216,93
DOLJIŞALNIŢA4211296,89
DOLJGRECEŞTI1520106,58
DOLJBRATOVOEŞTI3202216,56
DOLJCIOROIAŞI139796,44
DOLJBRALOŞTIŢA3738225,89
DOLJGIUBEGA2037125,89
DOLJCOŞOVENI3328195,71
DOLJGIURGIŢA2854165,61
DOLJPODARI6979395,59
DOLJGOIEŞTI3059175,56
DOLJORAŞ ŞEGARCEA7965445,52
DOLJCÂRNA132575,28
DOLJDOBROTEŞTI152585,25
DOLJARGETOAIA4616245,2
DOLJCALOPĂR3923205,1
DOLJOSTROVENI4800245
DOLJMĂCEŞU DE JOS123064,88
DOLJSOPOT164884,85
DOLJGALICEA MARE3951194,81
DOLJŢUGLUI2929144,78
DOLJRAST3626164,41
DOLJBRABOVA113754,4
DOLJORAŞ DĂBULENI11374494,31
DOLJIZVOARE144564,15
DOLJLEU4359184,13
DOLJMURGAŞI226693,97
DOLJBREASTA4347173,91
DOLJPOIANA MARE10278403,89
DOLJMOŢĂŢEI6694263,88
DOLJSCĂEŞTI209283,82
DOLJPERIŞOR161863,71
DOLJAFUMAŢI244793,68
DOLJCARAULA247093,64
DOLJAPELE VII194373,6
DOLJMAGLAVIT4520163,54
DOLJUNIREA3648123,29
DOLJPLEŞOI122943,25
DOLJROBĂNEŞTI219673,19
DOLJCIUPERCENII NOI5098163,14
DOLJDRĂGOTEŞTI200662,99
DOLJCĂLĂRAŞI5403162,96
DOLJDANEŢI5469162,93
DOLJPREDEŞTI204562,93
DOLJMELINEŞTI3781112,91
DOLJFĂRCAŞ207962,89
DOLJPLENIŢA4338112,54
DOLJBULZEŞTI124432,41
DOLJCARPEN210052,38
DOLJSEACA DE CÂMP171242,34
DOLJVALEA STANCIULUI5207122,3
DOLJGOICEA235052,13
DOLJORODEL238752,09
DOLJGOGOŞU49312,03
DOLJORAŞ BECHET450592
DOLJROJIŞTE252251,98
DOLJTERPEZIŢA157731,9
DOLJPISCU VECHI269451,86
DOLJGIGHERA279551,79
DOLJDOBREŞTI224141,78
DOLJMĂCEŞU DE SUS114821,74
DOLJCETATE521791,73
DOLJVELA175531,71
DOLJBOTOŞEŞTI-PAIA60411,66
DOLJCELARU423971,65
DOLJMÂRŞANI426171,64
DOLJCASTRANOVA308751,62
DOLJGÂNGIOVA255941,56
DOLJAMĂRĂŞTII DE JOS536781,49
DOLJGALICIUICA135621,47
DOLJSILIŞTEA CRUCII140321,43
DOLJÎNTORSURA145321,38
DOLJSADOVA8905121,35
DOLJCERĂT448661,34
DOLJURZICUŢA300941,33
DOLJGHIDICI245931,22
DOLJSEACA DE PĂDURE84011,19
DOLJVÂRTOP168421,19
DOLJDIOŞTI275631,09
DOLJDESA483051,04
DOLJSECU100910,99
DOLJSĂLCUŢA208320,96
DOLJTĂLPAŞ119010,84
DOLJNEGOI240420,83
DOLJBÂRCA410030,73
DOLJAMĂRĂŞTII DE SUS158710,63
DOLJLIPOVU333820,6
DOLJBISTREŢ419810,24
DOLJCATANE214700
DOLJGHERCEŞTI183700
DOLJRADOVAN130500
DOLJVERBIŢA121800
INCIDENTA PE JUDET 68645051767,54

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI DE ULTIMA ORĂ

Cupa României / CCA a desemnat brigada meciului de...

Comisia Centrală a Arbitrilor (CCA) a stabilit brigada care...

ȘTIRI GdS